medvídek EPA Pets Petmeds® Ošetřování chronických kadeřnic a zvracení v kočce

Petmeds® Ošetřování chronických kadeřnic a zvracení v kočce

AddThis Sharing Buttonsshare na FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestshare to moreaddthismore12

Jednou z nejčastějších stížností opatrovníků kočičí je důvod, proč jejich kočky zvracejí. V závislosti na praktikách péče o konkrétní kočku se mohou mnoho koček vyvinout akumulaci vlasů v žaludku, což vede k zvracení kajuty. Zatímco mnoho zdravých koček rozpustí požité vlasy, jiné kočky mají problémy s rozbití vlasů, což vede ke zvýšenému zvracení. Předpokládá se, že problém u těchto koček je způsoben problémem kontrakce žaludeční stěny postižených koček.

Zatímco příležitostná kajlata není čeho se zabývat, pokud se zvracení vlasů zvyšuje, nebo kočka chronicky zvrací jídlo nebo žlutou žluč, nebo vykazuje akutní intenzivní vzplanutí příznaků doprovázených ztrátou chuti a energie, než je veterinární zpracování, než je veterinární zpracování, než je veterinární zpracování doporučeno. Toto zpracování může zahrnovat rentgenové paprsky pro detekci jakýchkoli potenciálních překážek, kontroly stolice na parazity a krevní práce na pokyn metabolických problémů jater, ledvin nebo slinivky břišní. V případě potřeby může být ještě více zobrazování, jako je ultrazvuk nebo endoskopie, u těch koček, které nereagují na podpůrnou nebo symptomatickou léčbu. Pokud jde o prevenci a léčbu vlasů, existuje mnoho komerčních produktů, jako je Laxatone, Lax’aire nebo Petromalt, abychom jmenovali alespoň některé.

I když to může být potenciálně užitečné, zjistím, že vysoký obsah cukru v těchto produktech je pro mě méně žádoucí doporučit jejich časté použití. V mnoha případech budu mít klienty používat lžičku olivového oleje smíchanou s jídlem jednou denně po dobu jednoho týdne, pak několikrát týdně poté při léčbě a vyhýbání se kajuty. Zjistil jsem také, že kluzké přípravy Elm a probiotika mohou také uklidnit zanícený žaludek nebo trávicí trakt. V některých případech mohou být léky na předpis, jako je metoklopromid nebo Reglan, užitečné při řízení chronických vlasových kuliček, ale je nezbytné podat některé z výše uvedených chronických onemocnění nejprve s úplným veterinárním zpracováním.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *