medvídek EPA Pets Zranění psího kolen

Zranění psího kolen

Díky Janě ve společnosti Dawg Company za sdílení jejích zkušeností s zraněním psích kolen. Zkontrolujte svůj blog pro mnohem více o zraněních ACL a také o informacích o zdraví a wellness psích.

Mnoho lidí se ptal na recenze Muttknee Brace. Informace o ortéze Muttknue najdete v komentářích.

Pokud máte velkého plemene, uslyšíte o dysplazii kyčle, ale šance, že s vámi někdo bude mluvit o zraněních ACL, jsou poměrně nízké. Poprvé jsme slyšeli slova poté, co naše psí vyhodila koleno.

Existují alespoň tři důvody, proč byste měli objevit o zraněních ACL u psů.

1. Existují věci, které můžete udělat pro snížení rizika.

2. Pochopení indikací poranění ACL se zabrání zpožděním v diagnostice i léčbě. To je nezbytné, protože koleno se zlomeným ACL se stává nestabilním a hlavním sadám artritidy v extrémně rychle.

3. Může vám být poskytnuta jediná možnost ošetření. I když to může být to nejlepší, je nezbytné si uvědomit všechny volby, než učiníte jakýkoli typ rozhodnutí týkajících se zdraví vašeho psa.

Zlomená ACL je nejtypičtější zranění kolena u psů

Co je tedy zranění ACL?

ACL je krátká pro přední zkřížený vaz. Rovněž se označuje jako CCL (kraniální zkřížený vaz).

Pokud se podíváte na anatomii stisknutí stehny (psí koleno), uvidíte, že neexistuje žádná koule a zásuvka jako v kyčelním kloubu. Jedna kost prakticky sedí na druhé straně, držená na místě podle pojivové tkáně.

Dva křížové zkřížené vazy drží kosti v místě a také hrají důležitou funkci při nabízení stability kloubu. Od anatomie kolena musí vazy vydržet velké napětí a to je také to, co je činí z mnoha náchylných k zranění.

Jakmile se vaz se rozbije nebo natahuje, ztratí se stabilita kolena. To má za následek kulhání, bolest a nástup artritidy.

Když váš pes poskytne neočekávaný nástup choulostivosti zadní nohy, který se nezlepšuje, měli byste mít podezření na zranění ACL a také nechat svůj psů, aby byl veterinární lékař zkontrolován co nejdříve. Stupeň kulhání bude záviset na stupni poškození vazů. Váš psí může začít upřednostňovat nohu, přikládat na váze pouze částečně (špičkové nohy) nebo vůbec nebrat na dopadenou nohu.

Léčba poranění ACL u psů

Koleno s poškozeným esenciálním vazem se samo o sobě příliš nezlepší. Vaše volby budou záviset na stupni zranění (částečný slz, natažený vaz nebo zcela rozbitý vaz), věku vašeho psího a anatomického prvků kolena vašeho psa.

Existují nechirurgické ošetření, jako jsou rovnátka (více na ortéze muttknee níže), regenerační terapie kmenovými buňkami nebo proloterapii. Pokud máte starší pes, který by se s chirurgickým zákrokem neudělal dobře, může být vaše nejlepší volba rovnátka nebo proloterapie.

Pokud však máte mladého, zdravého psa, chirurgická služba poskytuje vašemu psí nejlepší možnost vrátit se do jeho aktivního života. Nejvýznamnějšími kolenními operacemi jsou dnes TPLO (tibiální vyrovnávací osteotomie) a TTA (povýšení tibiální tuberosity). Both these surgeries stabilize the knee by altering the bone anatomy.

An older as well as less invasive type of ACL surgical treatment is extracapsular repair. There are a number of elements that will identify whether an extracapsular repair work is an choice for your dog.

While many professionals deem this surgical treatment unsuitable for big breed dogs, there is evidence to the contrary. However, complying with strict post-op program is essential for the success of this type of repair.

How do I avoid my canine from having an ACL injury?

The many essential preventative determine to avoid ligament injuries in dogs is weight control.

People still don’t seem to recognize this, however obesity in dogs is a major health and wellness risk. Not only does obesity boosts danger of injuries as well as degenerative joint disease, it is a contributing element to a number of other conditions, including heart problems, diabetes as well as even cancer.

Exercise will not only assist keep the weight down, however it will likewise develop strong muscles. strong muscles assist stabilize the joint as well as avoid injuries.

Leash walks on even, flat surfaces are a great method to assist the canine develop muscle. Swimming is one more fantastic exercise. Be cautious when your canine is taking part in activities that include quick starts, stops, jumps as well as turns such as agility or Frisbee. With any type of sport, there is a danger of injury as well as dogs ought to slowly work into activities as well as get appropriate training as well as conditioning.Základní podmínky, jako je hypotyreóza a strukturální abnormality ovlivňující koleno, jako je luxusní patella rovněž zvyšuje nebezpečí zranění ACL.

Zranil váš psův někdy jeho koleno nebo jiný kloub?

Mnohem více informací o výběru vzpěry, jako je podrotiště Muttknue, naleznete v části Komentáře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *