medvídek EPA Uncategorized Recenze knih: Urban Tigers od Kathy Chisholm

Recenze knih: Urban Tigers od Kathy Chisholm

Poprvé jsem slyšel o městských tygrech: Příběhy kočičího veterináře, když mi kamarád předal e-mail o knize. Obdržela svůj e-mail od přítele veterináře kočky a zahrnovala potvrzení dvou z premiérových veterinárních lékařů v Severní Americe, Dr. Susan Little a Dr. Margie Scherk. Dr. Little to nazval „nutností pro všechny veterináře, veterináře a milovníky koček“. Dr. Scherk to nazval „nádherným čtením“. Musel jsem vědět víc. Když dorazila moje kopie, stěží jsem se mohl dočkat, až začnu.

Nebyl jsem zklamaný. Urban Tigers je příběh prvního roku Dr. Emily McBrideové v nemocnici Ocean View Cat Hospital v Kanadě Nové Skotsko. Pod vedením okouzlujícího Dr. Hughie Doucette se Emily setkává s širokou škálou klientů milujících kočky, od profesora historie v důchodu, jehož pečlivě pití pití jen balená voda až po samozvanou kočku, jejíž kočka má hodně co říci o tom, co má hodně co říci jak by chtěl být věci. Zpočátku je Emily považována za „nové dítě na bloku“ klienty Dr. Doucette, ale rychle získává důvěru a úctu barevných a zábavných obyvatel malého města, v níž se klinika nachází.

Chisholmovi městští tygři, čerpané ze svých vlastních zkušeností ve kočičí praxi, přinesly zpět nějaké vzpomínky na mé roky strávené prací na veterinárních klinikách. Pracoval jsem na malé městské klinice osm let, a zatímco naši klienti možná nebyli tak výstřední jako někteří z Emily, bylo to blízko.

Zasmál jsem se, zbavil jsem se několika slz a nemohl jsem přestat číst. Můj absolutně oblíbený příběh v knize je poslední, o stodola zachráněné jedním z hezkých mužských klientů Emily. Nechci tento příběh zkazit, ale řekněme, že se nakonec změnilo v případ „kdo zachránil koho“ nakonec.

Urban Tigers je román, ale zní jako vzpomínka. Příběhy jsou srdečné a roztomilé, stejně jako vtipné a kniha je těžké položit. Tato kniha potěší milovníky koček a těch, kteří se chtějí dozvědět více o tom, co se děje v zákulisí kočičí veterinární kliniky. S potěšením jsem slyšel, že Kathy Chisholm pracuje na pokračování, protože jsem nechtěl, aby tato kniha skončila.

Kathy Chisholm je oceněná autorka pro její román Urban Tigers, Tales of Cat Veterinář a povídka, ale neslyší. V roce 1987 ona a její manžel, veterinář Hugh Chisholm, založili Atlantic Cat Hospital, jednu z prvních praktik pouze v Kanadě. Žijí v Novém Skotsku s pěti kočkami, dvěma psy, dvěma morčaty a kolísajícím počtem ryb. Další informace o Kathy a její knize najdete v jejích webových stránkách.

Tuto knihu mi poslal vydavatel.

Ingrid King

Mohlo by se Vám také líbit:
Recenze: Urban Tigers Two: Více příběhů kočičího veterináře od Kathy Chisholm

Recenze: Abby Pet Hut by Urban PAW plus speciální sleva

Recenze: Terapie purr od Kathy McCoyové

«Prozradí a speciální sleva na dovolenou na čisté + zelené produkty
Vítěz prozradí navždy tlapky »

13 komentářů k recenzi knih: Urban Tigers od Kathy Chisholm

Joe říká:

27. prosince 2011 v 17:36

Kniha byla úžasné čtení, ve skutečnosti jsem nechtěl, aby to skončilo! Zasmál jsem se a dokonce jsem se zbavil několika slz. Můj partner a já jsme tuto knihu milovali natolik, že jsme si koupili několik kopií, abychom dali kamarádům a rodině jako vánoční dárky. Prosí o pokračování …

Odpověď

Ingrid říká:

27. prosince 2011 v 21:00

Jsem tak vděčný, že a váš partner tuto knihu tolik miloval, Joe. Také nemůžu čekat na pokračování!

Odpověď

Bobbi Hahn říká:

26. prosince 2011 v 5:52

Právě jsem dokončil čtení této nádherné knihy. Kathy Chisholm je nadaná spisovatelka, která vydala román, který velmi zní jako paměť, jak zmínil Ingrid. Dvacet dva příběhů, každá samostatná kapitola, vám dá dobrý důvod k smíchu. . . A pláč. Vlastním mnoho, mnoho knih o zvířatech, a to je nyní mezi mé oblíbené. Děkuji vám, Ingrid, za vaši recenzi, která mě upozornila. Doufám, že si kamarádi (které jsem dal knihu na Vánoce) užívat to stejně jako já. Nemůžu se dočkat, až Urban Tigers dva!

Odpověď

Ingrid říká:

26. prosince 2011 v 20:26

Jsem tak vděčný, že se vám kniha líbila, Bobbi. Doufám, že i vaši kamarádi!

Odpověď

Marie říká:

22. prosince 2011 v 19:37

Milujte knihu a kliniku bez psů. Čekám na další knihu

Odpověď

Ingrid říká:

22. prosince 2011 v 20:20

Jsem také velkým fanouškem klinik pouze kočičích, Marie. Také nemůžu čekat na druhou knihu.

Odpověď

Marilia říká:

17. prosince 2011 v 10:08

Páni!
Máte tuto knihu v Brazílii? Zkusím to.
Dobrý tip!

Odpověď

Ingrid říká:

22. prosince 2011 v 20:20

Omlouváme se za pozdní odpověď! Pravděpodobně to najdete na Amazonu, Marilii.

Odpověď

Layla Morgan Wilde (Cat Wisdom 101 říká:

16. prosince 2011 ve 15:29

Nemůžu se dočkat, až si to přečtu. A jsem nadšený, že jsou to kolegové Kanaďané.

Odpověď

Ingrid říká:

16. prosince 2011 v 17:32

Layla, budeš to milovat!

Odpověď

Max The Dekty Cat říká:

16. prosince 2011 v 8:null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *