medvídek EPA Pets Má Fido, co to znamená být olympionikem?

Má Fido, co to znamená být olympionikem?

AddThis Sdílení tlačítek na FacebookfaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore4

Olympijské hry začínají za několik dní, stejně jako všichni budeme v úžasu sledovat sportovci z celého světa záznamy o plavání, běhu, skákání atd. Po neuvěřitelných výkonech rychlosti, síly, rovnováhy, stejně jako také Vytrvalost, uvidíme tváře sportovců vyzařujících velkými úsměvy. Stejně jako pro ty z nás, kteří sledují z pohovky, můžeme se divit: „Věříte, že by byli vyčerpaní nebo v agónii – přesně jak se mohou usmívat?!“

Nová výzkumná studie zveřejněná letos v časopise Journal of Experimental Biology poskytla nahlédnutí do těchto úsměvů po cvičení ve fascinujícím článku s názvem „Wired to Run“. Vyšetřovatelé z instituce antropologie na Arizonské univerzitě poskytli údaje, které ukazují, že mozky u lidí i psi reagují na vytrvalostní cvičení s vysokou intenzitou, jako je běh čerpání chemikálií zvaných endokanabinoidy. Endokanabinoidy se zaměřují na odměňovací centra mozku a poskytují vašemu mozku ekvivalent vysoké medaile s vysokou pět. To znamená, že váš mozek získá chemickou zlatou hvězdu pokaždé, když cvičíte – nebo to, co někteří lidé nazývali „běžec vysoko“.

Zatímco mozky odměňují lidi i psy pro aerobní cvičení, totéž neplatí pro jiná zvířata. Například ve stejné výzkumné studii vysvětlené výše, vědci z University of Arizona měli také fretky k cvičení a určili jejich chemické změny. Když se fretky cvičily, jejich mozek získal pouze komentáře k humu, ale žádná obrovská odměna. Takže zatímco váš pes vás může užívat pronásledování kolem dvora, vaše fretka nebude.

Tato výzkumná studie prokázala, že geneticky řečeno, jak vy i FIDO, jste vyvinut, abyste získali potěšení z aerobního cvičení. Vystoupit na procházku, běh nebo rompové procházky není jen skvělé pro vaše zdraví. Jak vy i Fido jste byli obtížně zapojeni do mozků, kteří touží po cvičení. Stejně jako nyní chápete, že pro vás i Fido – cvičení je skutečně jeho vlastní odměnou.

Zde je několik „olympijských akcí“, které si váš pes může užít:

Nejdelší úlovek sféry pro retrívry

Nejvyšší úlovek disku pro kolizace hranic

Vysoký skok pro psy, kteří si užívají útěku z příloh

Nejrychlejší 12palcové kopání díry pro teriéry

Sprint Work for Greyhounds

Nejrychlejší psí pádla pro pudlíky a další vodní psy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *