medvídek EPA Uncategorized Petmeds® Jak zacházet s domácím mazlíčkem kousnutím hmyzu, včelami nebo úly

Petmeds® Jak zacházet s domácím mazlíčkem kousnutím hmyzu, včelami nebo úly

AddThis Sharing ButtonsShare na FacebookFacebookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestshare na moreaddthismore2

Rozvoj svarů nebo úlů, známých lékařů jako horolezeckých erupcí, může mít spoustu příčin. Nejběžnější by byla akutní alergická reakce na kontaktní/inhalační látka (trávy, stromy, lupiny, pyly atd.) Nebo požití potravinového alergenu. Spider, hmyz nebo včelí bodnutí mohou také způsobit tyto erupce, které mohou způsobit různé stupně svědění a otoky spojené s nimi. Většinu času lze zabránit nouzové veterinární návštěvě tím, že poskytne domácímu mazlíčku rychle působící antihistaminikum, jako je difenhydramin (benadryl) nebo chlorfeniramin. To lze opakovat každých 6-8 hodin během akutní reakce.

Pokud otok nebo svědění přetrvává nebo zhoršuje, pak je nejlepší vidět veterináře, který pravděpodobně poskytne rychle herecký injekci kortizonu nebo předpis na antihistaminikum nebo orální kortizonový lék, jako je prednison. U některých plemen, zvláště krátkých potažených plemen, jako jsou boxeři a Rhodesian Ridgebacks, může malý počet úlů/erupcí zůstat chronický a s nimi se zřídka musí být zacházeno, jako na hodně času, které nejsou svědivé a neobtěžují domácího psa a zřídka se šíří. Veterinární zkouška a hodnocení je vždy nejjednodušší způsob, jak rozlišit ty psy náchylné k mírným chronickým erupcím jako těm, kteří psi potřebují agresivnější léčbu jejich veterinářem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *