medvídek EPA Uncategorized Genetické testování pro domácí mazlíčky rychle dohánějící svůj lidský protějšek

Genetické testování pro domácí mazlíčky rychle dohánějící svůj lidský protějšek

(San Antonio) 8. srpna 2016 – v časovém rámci možná ne příliš daleko, veterináři budou moci klientovi sdělit, jak je pravděpodobné, že se jeho pes vyvíjí srdeční choroby, alergie nebo dysplazie kyčle. Rychle rozvíjející se svět genetických testů společenských zvířat bude zdůrazněn na Úmluvě o Americké veterinární lékařské asociaci, která se bude konat 5.-9. srpna v San Antoniu.

“Veterináři se stávají důvtipnějšími v porozumění genetickým predispozicím,” řekl Dr. Jerold Bell, praktický lékař a doplňkový profesor na Tufts University Cummings School of Veterinary Medicine. “Mnozí již používají genetické testování v diagnostice, aby poskytovali poradenství a léčbu pro své pacienty, ale musíme zůstat aktuální.”

Všechny školy veterinárního lékařství zahrnují určitou formu genetického školení, říká, ale kurzy dalšího vzdělávání, jako jsou kurzy na AVMA Convention, jsou zásadní pro učení velikosti změny v testování genetiky. Například minulý genetický výzkum vyžadoval velkou velikost vzorku, 50 postižených zvířat a 50 „normálních“ zvířat a stálo by stovky tisíc dolarů. Dnes může být diagnostikováno jedno postižené zvíře, jeho DNA sekvenovaná a identifikovaná mutace způsobující onemocnění, která může prospívat celým plemenem. “Cenovka vyhledávání genů a genetického testování exponenciálně klesla,” řekl Dr. Bell, “usnadňuje chov chovu zdravějších mazlíčků a minimalizuje šanci na běžné poruchy.”

Většina včasného pokroku v genetickém testování u psů a koček byla dosažena v oblasti oftalmologie. Ačkoli se může dysplazie a diabetes kyčle objevovat častěji a ovlivňovat všechna plemena, většina očí je způsobena jednotlivými geny a nemá léčbu ani léčbu. Musí být chovány z existence a v tom leží důvod, proč se genetický výzkum společenských zvířat těšil dlouhodobému vztahu s okem.

S dokumentovanými výsledky zlepšujícími se plemeny není divu, že odpovědní chovatelé skočili na genetický testovací rozjetý vůz. Také oni mohou informovat veterináře o tom, jaké poruchy se vyskytují u jejich vlastních zvířat. “Podle mého názoru je nejdůležitějším aspektem šlechtění produkce zdravých domácích zvířat,” řekl Dr. Bell. “Jak si veřejnost vlastněná domácím mazlíčkem více uvědomuje genetické testování, jeho přesnost a dostupnost, dochází k určitému nárůstu hledání chovu s vědomím zdraví a aktivně výběru psů nebo koček bez předvídatelného genetického onemocnění.”

Poruchy specifické pro plemeno, jako je kolaps vyvolaný cvičením v labradorských retrívrech nebo hypertrofická kardiomyopatie u koček Maine Coon, jsou identifikovatelné genetickým testováním, což je obvykle jen snadný lícní výtěžku pryč. Ale co mnoho mazlíčků s rozmazanou linií? Může genetické testování pomoci těmto zvířatům „Heinz 57“ nejistého původu?

“Společnosti používají diagnostiku k určení toho, jaká plemena existují u psího psa,” řekl Dr. Bell. “Některé společnosti to dělají o krok dále a také testují geny kontrolující konformaci těla a známé mutace způsobující onemocnění.” Jiné zdroje poskytují seznam testovatelných poruch a léčby, zejména databáze testu WSAVA Psí a kočičích dědičných nemocí pořádaných na webových stránkách Penngen na University of Pennsylvania School of Veterinary Medicine.

Znalost je síla a znalost genetické predispozice také připravuje cestu k řádné diagnostice a léčbě na veterinárních klinikách po celém světě. Uznání dědičnosti běžných nemocí, jako jsou alergie a některé gastrointestinální choroby, pomáhá veterinárním lékařům vědět, že jejich pacienti se zabývají celoživotním problémem a nejen zažívají epizodickou událost.

Mnoho mutací je starověké a poprvé se vyskytlo u psů a koček před oddělením plemen. Nemají náročné a mohou ovlivnit každé plemeno a pacienta se smíšenou chovem. Ale Dr. Bell varuje, jen proto, že pes má genetický marker, neznamená to, že si vyvine klinické onemocnění. K tomuto okamžiku je degenerativní myelopatie (DM) komplexně zděděnou onemocněním, které způsobuje ochrnutí zadek u starších psů. Mnoho plemen, jako je Wire Fox Terrier, má vysokou frekvenci testovatelného genu DM odpovědnosti, který je vyžadován pro rozvoj klinického onemocnění. S tímto stavem však nebyl diagnostikován žádný teriér lišky a plemeno pravděpodobně nese jiné geny nezbytné pro vývoj DM.

“Musíme spojit to, co víme o genetice po ruce, a tyto informace řádně používat,” řekl Dr. Bell. „Dokonce i u predisponovaných plemen je test genu DM odpovědnosti sám o sobě špatně predikční rozvoj nemoci. Proč byste majiteli řekl, že její pes může nebo nemusí tuto nemoc rozvíjet, když je stará 10 let a negativně ovlivní její vztah s tímto mazlíčkem? Toto je úskalí, kterému se musíme vyhnout ve vztazích našich klient-pacient. “

Podle Dr. Bell je genetické testování nezbytné ve veterinárním lékařství a zahrnuje mnohem více nežTesty DNA. Jakýkoli diagnostický test nebo pozorování, které identifikuje genetickou predispozici k onemocnění, dává veterinárním lékařům příležitost zlepšit životy svých pacientů. Například dysplazie kyčle se nachází u všech psích plemen a studie zjistily, že je 20 až 40 procent dědičných. Veterináři mohou jemně hmalit boky mladých psů a určit, zda jsou nebo nejsou laxní a podle toho předepisují preventivní opatření. Mohou zahrnovat zachování štíhlé tělesné hmotnosti, vyhýbání se aktivitě zhutnění kyčle před zrání kosterních a preventivní chirurgii v těžkých případech.

“Za 20 let od klinického genetického testování bylo k dispozici u psů a koček,” řekl Dr. Bell, “pro genetické poruchy bylo identifikováno více než 150 mutací a nyní můžeme předvídat výskyty a zasahovat, abychom zabránili nebo snížili jeho účinek v mnoha našich pacientů. “

Chcete -li se dozvědět více o každoroční úmluvě AVMA, navštivte www.avmaconvention.org. Pro více informací o mediálních příležitostech na AVMA Convention a zaregistrujte se jako tiskový účastník, kontaktujte Michael San Filippo, specialista na seniorské vztahy AVMA, na čísle 847-285-6687 (Office), 847-732-6194 (Cell) Ormsanfilippo@ Avma.org. Členové médií se musí před úmluvou zaregistrovat u AVMA, aby ověřovali své tiskové pověření a zajistili, aby jejich tiskové odznaky a materiály byly připraveny na ně, když dorazí. Registrace pro tisk je zdarma.

# # #

AVMA, založená v roce 1863, je jednou z nejstarších a největších veterinárních lékařských organizací na světě, přičemž více než 88 000 členů veterinárních lékařů se po celém světě zapojila do široké škály profesních aktivit a věnovala se umění a vědě veterinární medicíny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *