medvídek EPA Pets Je vize mého psa rozmazaná? Obtíže při detekci diabetu pro domácí mazlíčky

Je vize mého psa rozmazaná? Obtíže při detekci diabetu pro domácí mazlíčky

AddThis Sdílení tlačítek na FacebookfaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore10

Většina z nás slyšela, že zvýšení frekvence močení může být možným známkou cukrovky. Rovněž rozmazané vidění je také mezi těmito příznaky spolu s únavou, extrémní žízeň, hlad a také brnění na končetinách. I se všemi zdánlivě jednoduchými k určení příznaků je mnoho lidí nediagnostikováno diabetem 2. typu. Tyto příznaky však nemusí být u domácích zvířat tak jasně rozpoznatelné, což ztěžuje odpovídající diagnózu. Je poněkud obtížné nebo dokonce nemožné zjistit, že tlapy vašeho psa brnění nebo že jeho vize najednou skončila trochu rozmazaná. Slyšel jsem o tom, že lidé skutečně disciplinují svého psa nebo kočiče pro špatné chování, když ve skutečnosti domácí zvíře projevovalo indikace i příznaky diabetu. Pokud někdo něco nehledá, je poměrně možné ji chybět, i když jsou důkazy jasné.

Američané jsou pravidelně připomínáni jejich lékaři, aby provedli testy na posouzení jejich nebezpečí, že se usadí diabetes, takže se v ideálním případě mohou pokusit zabránit tomu, pokud je to možné. Pochopení toho, že jste na vysokém nebezpečí, může usnadnit chytání a zacházet s touto nemocí brzy předtím, než spustí trvalé poškození. Na druhé straně domácí zvířata byla z velké části ignorována, dokud se poškození zdraví a zdraví domácího mazlíčka zřejmé. Skvělou zprávou je, že v poslední době se porozumění v této extrémně závažné nemoci neustále zvyšuje. Ačkoli diabetes ovlivňuje pouze asi 1 procenta populace domácích zvířat ve srovnání s asi 8 procenty lidské populace, naši domácí zvířata by rozhodně neměly být ignorovány, protože pro blaho našich domácích zvířat je nezbytná včasná detekce.

Možným náznakem diabetu u psů je, když pes, který vždy chodí ven, aby močil všechny neočekávané, začne mít v domě nehody. U koček může být indikací úbytek na váze a více shlukovaná moč v krabici na odpadky než obvykle. Ačkoli ne každý jednotlivý domácí mazlíček s diabetem má nadváhu, existuje zvýšené nebezpečí pro tuto nemoc u domácích zvířat, která přesahují jejich vhodnou hmotnost.

U lidí je diabetes klasifikován jako závislý na typu I-inzulínu a závislý na typu II-ne-inzulínu; Klasifikace stavu u mazlíčků je však poněkud obtížnější. Protože se zdá, že diabetičtí psi vždy potřebují inzulín, mohou být klasifikováni jako typ I, stejně jako specifické kočky mají cukrovku, která se zdá spíše jako typ II. Pro jejich klasifikaci nejsou žádná obtížná ani rychlá pravidla, protože diabetes pro domácí zvířata je poněkud odlišný od lidského diabetu, je nesmírně důležité důvěřovat odbornosti veterináře, pokud jde o diagnostiku, dávkování inzulínu a frekvenci.

Poté, co jsem pracoval v lidském diabetickém centru pro jedno z mých rotací lékárny a poté se později specializoval na veterinární lékárnu, rychle jsem zjistil, že dávka inzulínu by mohla být mezi domácími mazlíčky i lidmi poněkud odlišná. Jak již bylo řečeno, člověk s diabetem může jít s lahví inzulínu poměrně rychle, zatímco kočičí, která dostane jen několik jednotek denně, může mít lahvičku inzulínu poslední po mnoho měsíců. Extrémně typickým problémem, který se dostaneme do lékárny, je to, zda je využívaný inzulín, který se používá, po několika měsících stále skvělý. Je nesmírně důležité, aby si majitelé domácích zvířat byli vědomi, že když je otevřena lahvička inzulínu, měla by být vyřazena do jednoho měsíce a některé ji nanejvýš nanejvýš na maximum. Časem inzulín začíná ztrácet svou sílu a po několika měsících může zcela ztratit svou účinnost.

Další důležitou pravdou o lécích, které jsou injikovány, je to, že po otevření lahvičky by se bakterie mohly dostat dovnitř a začít se množit. Ačkoli se zdá, že se zdá, že má peníze, aby se hodně vyřadilo většinu nevyužitých lahviček inzulínu, je mnohem lepší být bez rizika se zdravím a wellness vašeho domácího mazlíčka, než aby se spustilo infekci.

Zatímco léčba cukrovky u domácích mazlíčků je občas obtížná a může být poměrně drahá, bude to prospěšné, když si uvědomíte, že prodlužujete život svého kamaráda kromě potenciálně pomáhat jim zabránit velkému budoucímu utrpení. Pokud máte podezření, že váš domácí mazlíček má diabetes, je čas jít navštívit veterináře. Váš veterinární lékař provede všechny potřebné testy a také přijde s navrhovaným plánem. Nenechávejte kancelář, dokud nebudou zodpovězeny všechny vaše obavy a obavy.

Různé inzulín může mít různé koncentrace na mililitr. Například inzulín U40 má 40 jednotek na mililitr a inzulín U100 by měl 100 jednotek na mililitr. Je nutné vždy využívat správnou stříkačku s inzulínem: U100 stříkačky by měly být použity pro inzulín U100 i uPro inzulín U40 by mělo být použity 40 stříkaček. Pokud je použita nesprávná stříkačka, poskytnete svému domácímu mazlíčku nesprávnou dávku. Neposkytujte svému domácímu mazlíčku žádný typ inzulínového produktu, pokud nejste specifický pro dávku, protože inzulín ve špatné dávce může být spíše nebezpečný.

Pokud máte nějaké obavy ohledně léků vašeho domácího mazlíčka, spojte se s veterinářem nebo lékárníkem 1800petmeds o pomoc. Jeden telefonní hovor v této situaci může potenciálně zachránit život vašeho domácího mazlíčka.

Cukrovka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *