medvídek EPA Pets Co je lyžjnictví?

Co je lyžjnictví?

Majitelé pro psy psí psí chápou, že nezáleží na tom, jaký rok je to nebo co je to počasí. Požadavek na psy jít ven, stejně jako získat nějaké cvičení. Pro některé psy, stejně jako jejich lidé, reakce toho, co vystupovat v zimě je lyžijor.

SkiJoring- “lyžařská jízda” v norském “v norštině – zahrnuje člověka na lyžích, která je tažena domácím psem (nebo psy nebo koňovitým nebo motorovým vozidlem).

Lowell Grieb našel sport, když se snažil najít něco, co by se s jeho energickým pet psa v zimě. Na internetu Procházet stejně dobře jako kontakt nás k kamarádovi ho vedl do lyžjnictví.

“Vzali jsme naše psy ven, stejně jako Piper udělal velmi dobře za to, že nebyl velkým psem. Je to jen 40 liber, stejně jako krátký. Je naprosto to bylo něco, co ho drželo hektické, stejně jako aktivní, “uvádí Lowell.

Fotografie od kelly holinshead

O lyžjnictví se psy

Přemýšlejte o lyžjnictví jako pet pes sáňkování bez saně. Ve skutečnosti je sport regulován celosvětovou federací Sleddog sportů (IFSS). Handler využívá běžecké lyže, stejně jako lyže pod svým psem psa (nebo pár psů). Psi nosí postroj, stejně jako pomáhat vytáhnout psovod. Nicméně, lyžjnictví není o získání bezplatného výletu jako pobřeží podél svého psa.

“Je to identifikovat týmové úsilí,” popisuje Lowell. “Mnohem více práce děláte, tím méně práce pet pes dělá. Přes dlouhou trať [posune]. Chcete, aby pet pes, aby dělal mnohem více práce, když dostanete mnohem více unavený v závodě. ”

Lyžijorské vybavení

Zařízení pro lyžijoring se specializují na sport, stejně jako zaměřená na udržení psů, stejně jako obsluhy v bezpečí.

Fotografie od kelly holinshead

Zde jsou pokyny Lowell založeno na základě IFSS:

Všichni psi musí nosit postroj, který musí být dobře, stejně jako alespoň polstrovaný kolem krku, stejně jako oblast prsu.
Mohou být použity pouze běžecké lyže bez ocelových hran nebo ostrých tipů, jakož i nebezpečné pro psa (S).
Pet pes musí být spojen s lyžařem pomocí tygline, který je nejméně 2 metry (6,5 stop) na délku, která má šokující schopnost.
Tugline musí být připojen k motoristu kyčelnímu pásu alespoň 7 centimetrů (2,75 palce) velký přes páteř nebo jakýkoliv typ jiného zařízení typu postroje.
Kyčelní pás musí mít otevřený hák v nákupu, aby bylo snadné uvolnit čáru nebo připojení rychlého uvolnění (panicicnap).
Při běžících psů v tandemu musí být využito výstřih.

Školení vašeho domácího psa pro lyžjnictví

Tah je největší aspekt ve školení vašeho domácího psa pro lyžjnictví. Spousta z nás trávím spoustu času mentor našich psů, kteří nejsou tahat.

Lowell vysvětluje: “Pokud váš pes pes dostane na konec tugline, stejně jako oni budou mít jakýkoliv typ tlaku, který důsledně je to velký výhra. Obvykle jsou kontrolovány na límci, aby se vytáhli. Postroj je vytvořen tak, aby mohli cítit nějaké tuny na jejich prsou, stejně jako požadavky, aby zjistili, že jsou umožněny tahat, když mají pocit, že tuny tam … i když je to rychlé lyžování, že pet pes porozumí “Děláte něco správného. stejně jako se na něm můžete vyvíjet. ”

Fotografie od kelly holinshead

Druhá speciální část školení pro lyžjnictví je příkazy. S vaším domácím pesem došlo před vámi, musíte záviset na vokálních příkazech říct vašemu psa, co má dělat. Skijoring využívá přesně stejné verbální příkazy jako psí pes sáňkování:

WHOA: STOP
Snadné: pomalé dolů
On: Předat jeden další tým nebo rozptýlení
Vpřed: krok vpřed
Gee: odbočit vpravo
Haw: odbočit vlevo
Túra: jít

Fyzikální i duševní cvičení – lyžování se svým psem

Lowell dělá mnoho jeho lyžjnictví na Arrowhead Provincial Park v Ontariu, který využívá mnoho upravených běžeckých stezek. Za poslední dva roky se personál Arrowhead dal do 700 metrů (765 yard) smyčku věnovaný lyžjnictví. Rutinní běh pro Lowell, stejně jako jeho maďarský Vizsla Juno je normálně mezi Sedm, stejně jako deset kilometrů (čtyři až šest mil) stabilní-ne nahoru rychlostní běh.

Fotografie od kelly holinshead

Kromě fyzického cvičení 10k běhu, Lowell zdůrazňuje, že lyžjnictví je rovněž velmi psychologicky náročné pro psy.

“Musí věřit po celou dobu,” uvádí Lowell. “Požadavek na zjištění prostorového porozumění kolem, kde jste. Nemohou se na tebe dívat, když slyší příkazy. Požadavky na to, aby se dívali dopředu, stejně jako požadavky platit úroky dostatečné k slyšení příkazu. Protože pravidelně platí pozornost, často je využívají ještě mnohem více than fyzické cvičení. Věřím, že je to skvělá věc pro psí. ”

Skijoring se dvěma psy

Běh dva psi přináší další úroveň složitosti i zvážení lyžjnictví. Připojujete psy na každého druhého s výstřihem. Náhrdinci jsou normálně extrémně krátké, Lowell odhaduje asi osm palců, takže psi běží extrémně blízko u sebe.

Fotografie od theodore smith

Někteří psi mohou chtít běžet pouze vlevo od cesty nebo jednoho dalšího psa. Nebo mohou být vedoucím psem, poněkud před jejich partnerem.

Pokud dáte domácího psa na “špatnou” stranu, mohou zachytit druhý pet pes do snowbank. Nebo v situaci domácího psa, který si přeje být vůdcem, jako Lowell je Juno, upravuje její tahovou linii, aby byl trochu kratší. “Juno bude pracovat tvrději, aby zůstal jeden stejně jako půl palce před druhým psem, kdybych fyzicky nedokázal, aby se tam nedokázala dostat, ona bude pracovat tvrději pro mě … její tugline je asi jeden až dva až dva palce kratší než jeden další domácí pes, který bych běžel, kdo nepožaduje přesně stejný typ motivace. ”

Pokud přemýšlíte o spuštění dvou psů, metoda v různých scénářích, stejně jako čas, abyste zjistili jejich preference.

Jak začít

Jedna metoda představit se lyžjnictví je jít do psího psího závodu. “Sledujte událost, protože si můžete myslet,” to je v pohodě! ” Nebo “není možnost, že to dělám!” Uvidíte lidi z obrovské rozmanitosti možností účastnících se těchto akcí, “stavy Lowell.

Události jsou publikovány na celosvětové federaci Sleddog sportovních webových stránek nebo regionálních i národních kapitol.

Lowell druhý kus doporučení je dostat nějaký směr od někoho, kdo je obeznámen se sportem. “Je to užitečné jen proto, abychom byli schopni získat základy dolů a neočekávejte, že váš pes pes vychází z vchodu 100 mil za hodinu,” říká.

Fotografie od kelly holinshead

Lowell pracuje s Arrowheadským provinčním parkem za posledních 11 let, s využitím bezplatných prezentací v průběhu zimní sezóny. Lidé indikují se svými psy, stejně jako Lowell spolu s jinými dobrovolníky financováním bezplatného vybavení od pracovního psího zařízení, představte účastníky přesně, jak lyžejor, bezpečnostní dos Dos, stejně jako don’ts, mluvit s nimi přesně, jak trénovat své psy Stejně jako jim poskytne šanci vyzkoušet sport.

Soutěžící v lyžjnictví

Jakmile jste se pokusili Skijoring, je to jednoduché jít do soutěže. Stačí si vybrat svou akci, stejně jako indikaci.

Závody jsou normálně čtyři míle, stejně jako delší (IFSS sankcionované závody musí být minimálně šest mil nebo deset kilometrů).

“Je to extrémně hodně zapojení,” uvádí Lowell. “Můžete mít národní mistry … možná budete mít rádi lidi, kteří mohou sotva lyžovat. Nebo pes pes je 150 liber monstrum, která není skutečně pracovním petem pes za sebou, ale rádi se dostanou ven s jejich majitelem, stejně jako majitel rád se s nimi dostane stejně jako to je v pořádku. ”

Fotografie od Lowell Greib

Skijoring se psy v létě – Canicross

Zatímco lyžjnictví je zimní sport, existují variace, které umožňují psům, stejně jako jejich lidé být aktivní rok.

Jednou z možností je nahradit vaše lyže s in-line bruslí, i když upozorňuje na to, že nebezpečí pádu, jakož i těžké zranění je vysoké.

Spousta prominentních možností je Canicross i Bikejoring.

Lindsay & Remy dělá Canicross

V Canicrossu, lidské běhy (obvykle cross country nebo na stezce) s domácím psem v postroji. Bikejoring využívá kolo místo lyží. Instalace na přední straně kole vás odkazuje na postroj vašeho psa.

Nejlepší plemena pro lyžijor

Stejně jako v každém sportu jsou nejlepší psi pro lyžjnictví ty, které takové, které mají rádi.

“Každý pet pes je jiný. Každé plemeno je jiné. Každý pet pes uvnitř plemene je jiný … oba psi, které jsem poprvé začal lyžjoring s extrémně různými zvířaty, “popisuje Lowell.

Fotografie od Lowell Greib

Většina skijorers je středně velkými atletickými psy. Expertní lyžijští psi jsou normálně typičtí plemena psích psí psí kousky, které jsou geneticky nakloněny. Musí být nejméně 18 měsíců. AKC konstatuje, že lyžijorské organizace naznačují hmotnost psů mnohem více než 35 liber, ačkoli Lowell viděl lidi Lyžejor s Jack Russell Terriers. On poznamenává: “Nebudeš na svého psa dát tun”, stejně jako očekávat, že vás táhne, když je to malé.

“Nevěřím, že je to nikohoNakreslené speciální pes pes potřebuje, “Stavy Lowell. “Část DNA DNA je aktivní … mají nesmírně velké VO2 maxes stejně jako jsou vytvořeny tak, aby běžely stejně jako Chase. Prostě předpokládáme, že majitelé zjistíme, co vznáší jejich loď. ”

Týmová práce v Lyžjnictví

SkiJoring vyžaduje psy, stejně jako jejich psovody pracovat jako tým. Stejně jako lidé mají psi skvělé dny, stejně jako ne tak fantastické dny na lyžijské stezce. Někdy nemusíte být schopni držet krok se svým psem. Nebo to není den psa, stejně jako budete muset slití.

Fotografie od kelly holinshead

“Všichni máme UPS stejně tak i Downs, stejně jako jste opravdu jako psovod, abyste zjistili, co dělá vaše pes klíště,” popisuje Lowell. “S pozitivním výztužím i motivací … Jste tento dynamický tým, který je schopen spolupracovat, stejně jako efektivně fungovat.

Pro Lowell, Skijoring byl mnohem mnohem mnohem více o cvičení pro něj i jeho psa. Je to o partnerství.

“Opravdu se dostanete objevovat jízdu psí.” Velké množství špičáků má řídit vás jen požadavek na využití, stejně jako zjistit, co je opravdu motivuje. Zjistím, že to odměňující. ” Závadne, “uvádím, že jsem skončil jsem mnohem odolnější od svých zvířat … Pochopení … Zvíře vám umožní ukázat trochu bit, stejně jako pomáhat pochopit, že budete požadavek, abyste byli schopni zakázat i ZAG i forma, stejně jako změna. ”

Jaké zimní aktivity děláte se svým psem? Už jste někdy lyžanovali?

Jaké sportovní psí sporty byste chtěli vidět v budoucích příspěvcích? Pochopme v komentářích!

Vidět několik našich dalších výrobků pro psí psy:

Disk psa
Saní psi
Flyball.
Dokovací potápění
Rally poslušnost

Julia Preston píše o tom, že se o tom mutt o domácím psí návyky, stejně jako školení, pracující psi, stejně jako život na její farmě v Ontariu, Kanada. Má sladký, položený boxerový mix s názvem Baxter. Je rovněž spisovatelem blogu doma na 129 akrů, kde se skládá o její dobrodružství země živobytí, stejně jako renovace DIY.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *