medvídek EPA Uncategorized Separační úzkost u psů

Separační úzkost u psů

AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestPinterestshare to moreaddthismore1

Separační úzkost je jedním z mnohem více odrazujících, ale léčitelnějších problémů, s nimiž se v psí behaviorální medicíně vyskytuje. I když existuje spousta možných teorií, pokud jde o příčinu této často náhlé úzkosti, od neurotransmiterové nerovnováhy v mozku, až po předchozí zneužívání nebo zanedbávání, dokonce i chemické nebo očkovací reakce, obvykle nám ponechána nejistota, proč se psi neočekávaně rozvíjejí tato rušivá porucha. Projevy separační úzkosti jsou obvykle pozorovány během několika minut, kdy zvířecí strážce opouští místnost nebo domov a může mnoho často zahrnovat nadměrnou vokalizaci, defekaci, močení nebo zničení nábytku a dokonce i sebehodnocení nebo újmu. V některých případech se psi mohou stát tak nervózní, že projdou okny nebo dveřmi, aby se dostali ke svým strážci zvířat.

Mnoho rodinných mazlíčků musí být po většinu času v přítomnosti svých opatrovníků, obvykle je sledují z místnosti do místnosti, takže život je docela tvrdý pro Guardian i domácího mazlíčka. Navzdory různým nejistým příčin této běžné a vznikající poruchy chování jsme byli schopni pomoci mnoha rodinným mazlíčkům kombinací modifikace chování, při práci s trenérem nebo veterinárním lékařem, který se specializuje na poruchy chování, spolu s drogovou terapií, když uvedeno.

Nejlepší výsledky obvykle dosahuje vícenásobné techniky využívající jak behaviorální terapii, tak léčebnou terapii. Nejběžnější formou behaviorální terapie zahrnuje to, co se nazývá praktikující odchodu. Tuto metodu je používán opatrovníkem pomalu prodlužuje dobu od domácího psa při zvyšování přírůstků. Tento proces je popsán mnohem podrobněji v knihách, jako je například, jak přimět svého domácího psa, aby dělal to, co chcete, Warren Eckstein, známý odborník na chování.

Použití přirozeně uklidňujících produktů přišlo se smíšenými výsledky k mé zkušenosti při léčbě této poruchy, ale vždy stojí za vyzkoušení u jednotlivého domácího mazlíčka, zejména pokud dojde k reakcím nebo citlivosti na drogy. Mezi produkty, které jsem našel mnoho úspěšných, patří úžasné uklidňující květinové esence, jako jsou vyrovnané, a také vyrovnanost produktu Vetri-Science. Tento posledně jmenovaný produkt má několik úžasných přírodních uklidňujících látek, které jsou dokonce přítomny v předních spánkových pomůcech pro lidi, bez nadměrné sedace nebo paradoxního excitace pozorovaného se spoustou dalších produktů.

Takové produkty, jako jsou tiché okamžiky, jsem zjistil, že jsem mnohem méně úspěšný v pomoci těmto úzkostným mazlíčkům, jejichž hlavní ingredienční heřmánnictví jsem u mnoha psů nenašel cenné. Úžasná myšlenka na modifikaci chování, kterou bych navrhl, by klientům bylo zvážit použití zóny komfortu produktu pro psy s difuzorem plug. Tím se uvolní uklidňující feromon nebo chemikálii, která může obvykle zmírnit emoční potíže, minimalizovat vokalizaci a minimalizovat úzkost separace. Přichází také v efektivním spreji, který lze použít na ložní prádlo nebo nábytek, aby pomohl minimalizovat nežádoucí močení nebo defekaci v době stresu.

Jedním z mnohem účinnějších drog prospěšných pro obavy a zejména separační úzkost u psů a pro úzkost/agresi v menší míře u koček je lék na předpis fluoxetin (což je obecný Prozac). Při použití pod podporou a monitorováním vašeho veterináře může tento produkt spolu s technikami modifikace chování, které jsou zde navrhovány, obvykle přinést výjimečné výsledky. Nebyl jsem tak potěšen léky na předpis tricyklických antidepresiv, jako je amitriptylin nebo clomipramin pro separační úzkost, protože byly původně nabízeny. Zatímco amitriptylin je určitě ekonomickou první volbou, když tyto typy drog fungují, mnohem dražší klomipramin má větší šanci na pomoc těmto mazlíčkům. Avšak vzhledem k velkému rozsahu dávky potřebného u různých zvířat pomocí klomipraminu jsem zjistil, že obecný prozac nebo fluoxetin funguje v mnoha případech lépe.

Alternativní terapie, jako je akupunktura a čínské byliny, mohou obvykle pomoci, stejně jako homeopatie. Pokud však prozkoumává tyto další terapie, musí se opatrovník ujistit, že veterinární lékař absolvoval vhodný pokročilý výcvik v těchto technikách, než se zavádí k těmto hodným alternativám, což může být pro The Guardian být docela drahé, vzhledem k tomu, že takové přirozené techniky obvykle vyžadují hodně času. Trpělivost a odhodlání na straně strážce i veterináře.

Chování domácího mazlíčka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *