medvídek EPA Uncategorized Jak opravit psa se správnou intenzitou

Jak opravit psa se správnou intenzitou

psovody nedokážou napravit své psy se správným načasováním a intenzitou. Říkají „Ne!“ se špatným tónem hlasu (ne dost vážně, nebo příliš agresivně). Lidé trhají na škrtící límce, uchopí těsné vodítka a křičí pokáraje, když je pes vyladí.

Šel jsem u jedné ženy, která měla vodítko-agresivního bichonu a žena se neustále opakovala vysokým hlasem, „to je dobrá psí,“ jen ona hovořila o psa, kterého jsem šel. Jak je to pro neúmyslné odměňování agresivního chování?

Nejsem ani dokonalý.

Mám sklon být snadno frustrovaný a stal jsem se příliš agresivními se svými opravami, což je činí zbytečné. To je obzvláště špatné, protože mám citlivého, submisivního psa. Frustrace nepomůže získat úctu mého psa. Mohl bych ho donutit, aby udělal to, co chci, nebo ho naučil, aby se mi v určitých situacích vyhnul, ale to nejsou moje cíle.

Moje kočka mě naučila lekci o správných oprav.

Ace a já jsme pracovali na nějakém tréninku uvnitř pomocí lahůdek. Pracovali jsme na uklidňujících cvičeních kolem tenisového míče – konečného rozptýlení Ace. Zejména jsme pracovali na příkazu „Watch“, kde je Ace odměněno za navázání očního kontaktu.

Můj kočičí Beamer je přímo v mixu, kdykoli se jedná o jídlo. A myslím tam. Tato kočka má extrémní posedlost jídla, takže byl přímo v našem podnikání „dohlížející“ a likvidaci bloudí trhaných kousků.

Beamer je nejvíce dominantní zvíře, které jsme měli doma. Někteří lidé interpretují agresi jako dominanci, a proto je snadné se s našimi psy příliš drsný, když chceme být pod kontrolou. Ale být pod kontrolou nezahrnuje agresi. Pokud pozorujete dominantní kočku, jako je Beamer, uvidíte velmi poslušné a uvolněné zvíře. Beamer je klidný a chladný a pod kontrolou.

Korekce koček

Na jednom místě během našeho tréninku jsem dal Ace OK, abych si vzal míč, ale před Beamerem se to převalil. Jen proto, aby to bylo možné, tato kočka vstoupila přímo přes míč a dala Ace rychlé swat. Ace okamžitě zálohoval nohu nebo dvě a podíval se opačným směrem, něco, co jsem se snažil přimět ho, aby to udělal roky.

Bylo to Beamerovo perfektní načasování a dokonalá intenzita, která způsobila, že se Ace odstěhoval a rozbil jeho fixaci na míč. Beamer vlastnil tuto hračku, stejně jako prostor kolem ní, nemluvě o Ace, už měl Beamerovi úctu kvůli všem jejich předchozím interakcím.

Beamer nemusel s ACE navázat oční kontakt. Jeho sebevědomé držení těla stačilo. Na komunikaci, která se odehrála, nebylo nic agresivního, a ani nic osobního. O chvilku později se Beamer propojil přes Ace a já, purring, když očekával, že jeden z nás upustil pár drobků.

Takže když se Ace o několik minut později upoutalo na míč, pokusil jsem se ho znovu nasměrovat Beamerovu cestu. Můj korekční hluk pro Ace byl vždy hlasitě šeptaný „Hej!“ nebo hlasitý úder. Takže jsem překročil míč a použil ty zvuky. Můj pes ustoupil a podíval se opačně. Všechna moje zvířata berou „snap“ vážně jako korekci, protože jeho intenzita a načasování pro mě funguje lépe než můj hlas. Josh používá stejný zvuk, takže jsme konzistentní.

Ace se ve skutečnosti rozhodl vyhnout se míči a potřeboval povzbuzení, aby ho vzal. Tato technika samozřejmě nebude fungovat, když je ACE ve vyšším stavu posedlosti, například když jsme venku a dva lidé hrají úlovek. Ale pro práci na tréninku uvnitř, Beamerova metoda funguje skvěle.

Váš pes pravděpodobně nemá posedlost tenisového míče jako můj pes, ale pokud máte potíže s přepracováním psa pryč od veverky, jiných psů, kolečků nebo cokoli, co by to mohlo být, znovu zvážte načasování a intenzitu za vašimi opravami. Chcete se také ujistit, že „nárokujte“ na tuto oblast nebo předmět tím, že se obrátíte na svého psa a vstoupíte přímo do něj nebo přímo nad předmětem nebo prostorem, na který se zaměřuje. To způsobí, že ustoupí pryč.

Pozitivní posílení

Také používám pozitivní posílení technik s Ace tím, že ho odměňuji jídlem, aby se na mě podíval místo míče. Jeho energie je mnohem nižší uvnitř než venku, takže je dobrý v přijímání jídla a ignorování míče uvnitř. Jeho instinkty načítání jsou velmi vysoké a já se s nimi učím pracovat spíše než proti nim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *