medvídek EPA Pets Péče o opuštěné koťátka

Péče o opuštěné koťátka

Zvyšování opuštěných koťat může být náročné, ale může to být také nesmírně obohacující. V závislosti na jejich věku mohou kočičky, které byly opuštěny nebo odmítnuty jejich matkou, nebo jejichž maminka zemřela, vyžadovat, aby byl ručně zvednut.

V ideálním případě by koťátka měla být se svou matkou nahoře, dokud jim nebude nejméně pět nebo šest týdnů. Čím déle se mohou ošetřovat, tím lépe. Mladé koťata vyžadují mléko jejich mateřství nejen pro výživu, ale také k získání důležitých protilátek, které je později v životě chrání před nemocí. Vzhledem k tomu, že osiřelá koťata tuto ochranu nemají, mohou být obzvláště náchylné k nemoci.

Dodržování pokynů vám může pomoci starat se o opuštěná koťata.

Určete věk koťat

Koťata otevírají oči, když mají sedm až čtrnáct dní. Nechte veterináře zkontrolovat kočičky co nejdříve, aby určili jejich věk a aby určili jakýkoli typ znatelných zdravotních a wellness problémů. Váš veterinář může také posoudit stav hydratace koťat a v případě potřeby iniciovat vhodnou léčbu.

Udržujte kočičky v teple

Pokud se zachráněné kotě cítí chladné, opatrně ho zahřejte tím, že ho položíte pod šaty vedle pokožky nebo na topnou podložku zabalenou v ručnících a také na nejnižší nastavení. Nekrmte kotě, dokud nebude teplý. Pokud je tělesná teplota kotě stejně nízká, nebude schopen správně strávit jídlo. Kitties mladší tři týdny nemohou řídit svou tělesnou teplotu, takže je ujistěte, že je i nadále udržujte v teple.

Krmení osiřelých koťat

Krávové mléko neposkytuje dostatečnou výživu pro koťata a kočkám postrádá enzym, aby jej správně strávil, aby způsobil průjem. Získejte náhradu kotě a také ošetřovatelskou láhev, oční kapátko nebo stříkačku. Pokud využijete ošetřovatelskou láhev, uvědomte si, že koťata nebude schopna sát mléko s malou bradavkou; Budete vyžadovat zachycení láhve, zatímco bradavka je v ústech kotě.

Před krmením zahřejte mléko v horké vodě. Během prvních několika krmení bude koťátka přijímat pouze v extrémně malém množství, stejně jako budete vyžadovat jejich krmení každých pár hodin. Množství času mezi krmením můžete posílit pomalu, když koťátka začnou jíst větší množství.

Asi ve věku tří týdnů můžete začít krmit malé množství zalévaného konzervovaného kotě. Buďte připraveni na to, aby to bylo neuspořádané, protože koťátka objeví, aby se najedli samy o sobě; Nejprve může většina jídla skončit místo uvnitř kotě! Pomalu snižujte množství vody, kterou přidáte do jídla, dokud ji nejí nezředěné. Když koťátka jedí konzervované jídlo důsledně, můžete přestat krmit náhradu mléka.

Po každém krmení stimulujte koťata

Protože neexistuje žádná maminka, která by mohla vykonávat úkol čištění koťátka po jídle, budete vyžadovat stimulaci koťátka, aby se po každém krmení zbavili. Využijte teplou mokrou tkáň nebo kus bavlny a pečlivě otřete pisoár i anální otvory. Kotě by mělo okamžitě močit nebo defekovat. Po eliminaci pečlivě osušte kotě.

Trénink na odpadky

Jakmile se koťátka začnou pohybovat a začnou zkoumat své prostředí, poskytněte nízkopodnikový podnos s trochou vrhu. Instinkt je obvykle povede k poškrábání. Když začnou močit i defekovat sami, můžete je přestat stimulovat po každém jídle.

Zdravotní péče

Dejte si pozor na koťátka, které „špatně“. Pokud je kotě menší než ostatní ve svém vrhu nebo se nezdá být tak ostražité nebo aktivní, vezměte kotě svému veterinárnímu lékaři. Mladé koťata mohou být křehké a také včasná zásah může zachránit život kotě.

Sledujte jakýkoli typ potenciálních zdravotních a wellness problémů, jako jsou úpravy vzorců močení nebo defekace, výtok oka, nosu nebo ucha, jakož i parazity. Obvykle je to skvělý koncept, aby váš veterinární lékař zkontroloval vzorek stolice, když jsou koťátko asi čtyři týdny.

Další informace a bohatství skvělých zdrojů o péči o osiřelá koťata najdete na webových stránkách Kitten Woman.

Tento článek byl původně publikován na odpovědi.com a také je znovu publikován se svolením.

Ingrid King

Obsah
Určete věk koťat
Udržujte kočičky v teple
Krmení osiřelých koťat
Po každém krmení stimulujte koťata
Trénink na odpadky
Zdravotní péče

Můžete také jako:
Odstavení koťátka od jejich mámy

Nahrazení mléka ocasu za kočičky

Mews i NIPS: Kočičí domácnost objevená v opuštěném vozidle objevuje trvale domy

«Mews i nips: Proč vaše kočky rádi srazily věci
Průvodce vyváženým směsím se syrovým krmením: De-mystifikace štítků pro domácí zvířata »

4 komentáře k péči o opuštěné koťata

Connie – ocasy z Foster Kitties říká:

4. dubna 2018 v 10:55

V ideálním případě by koťátka měla být se svou matkou 12-16 týdnů. 5-6 týdnů je absolutně holé minimum. Nějaká soupravanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *