medvídek EPA Pets PETMEDS® New Heart Disease Test u psů

PETMEDS® New Heart Disease Test u psů

AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookFaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare to pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore

Jedním z posledních vývojů ve veterinární medicíně je nedávná dostupnost nového testovacího a proteinového markeru v krvi psů. Tento test může pomoci diagnostikovat a odlišit primární srdeční onemocnění od chronického respiračního onemocnění, které se může vyskytovat velmi podobným způsobem jako zvířecí strážce i veterináře. Tento krevní protein je známý jako NT-ProBNP.

Jedná se o vysoce přesný a citlivý test, který nedávno k dispozici pro veterináře. V minulosti byl jediný způsob, jak absolutně diagnostikovat srdeční choroby u zvířat, se zlatým standardem echokardiogramu. Tento nový test je nezbytný, protože psi se známkami chronického kašle a nesnášenlivosti cvičení mohou mít primární onemocnění srdce a/nebo dýchacích cest. Nyní s nedávnou dostupností tohoto nového testu mohou veterináři rychle rozlišovat mezi těmito velmi podobně prezentačními, ale různě léčenými skupinou nemocí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *