medvídek EPA Pets Měla by moje kočička zůstat uvnitř vašeho domova nebo venku?

Měla by moje kočička zůstat uvnitř vašeho domova nebo venku?

AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookfaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore

Jedním z mnohem typičtějších obav, které jsem obyčejně poskytoval jako malý veterinář pro zvířata, je to, zda by zvířecí strážce měl nechat svého kočičího kamaráda být vnitřní nebo vnější kočkou. Zatímco ve velkých městech je odpověď jasně zřejmá, v mnohem více venkovských nebo příměstských oblastech je určitě mnoho proměnných, které by mohly ovlivnit rozhodnutí člověka.

Na nepříznivé straně je určitě zvýšené nebezpečí traumatických neštěstí, jako je zasažení auta a kočičí kousnutí od jiných koček, kromě zvýšeného nebezpečí konkrétní nakažlivé nemoci, jako jsou kočičí leukemii/viry FIV, kromě Expozice parazitů blechám a klíšťatům. Na druhé straně však ty kočky, které vycházejí ven, získávají základy zdravého života u všech savců: čerstvý vzduch, slunce a cvičení, kromě toho, že dokonce konzumují jejich mnohem přirozenější kořist, včetně ptáků i myší . Stejně jako když jsem často panikařil telefonní hovory od kočičích strážců o jejich kočkách, které jedí ptáka, běžně jim připomínám, že taková čerstvá syrová nezpracovaná jídla jsou to, co kočky vyvinuly k jídlu. Jedinou starostí týkající se myší by bylo, kdyby došlo k konkrétní myši, která byla podrobena otravě rodenticidem, a proto nepřímo podrobil kočičí takové jed. Další pozorování, které jsem běžně učinil, je to, že kočky, které jsou venku, mají mnohem méně zubních problémů a periodontálních onemocnění, s největší pravděpodobností, protože se opět hltají/žvýkají na přirozené věci, kromě jídla zvířat, která se vyvinuly k jídlu.

Například v některých situacích se například v několika kočičích domácnostech, kde se vyvíjí problém s kočičí znečišťováním, obvykle od územních sporů a/nebo odpovědi na obavy, což z trestného činu může v některých případech vyřešit tento extrémně přitěžující problém s behaviorálním kosím. Samozřejmě, během extrémního teplu v létě, kromě extrémního chladného zimy, je samozřejmě zásadní nabídnout vhodným místem pro chlazení i spoustu vody, kromě přístřeší v zimě. Je třeba také být opatrný během sezónních směn, aby byl na pozoru, že jejich kočkovité kočkovité linie jsou vystaveny nebo požití nemrznoucí směsi, což může být typickým omamným omamným vnějším kočkám.

V extrémně chladných nocích se mimo kočky obvykle ukrývají pod vozidly nebo pod přední kapotou, takže je v některých případech zásadní zajistit, aby se při zakládání auta a kamionu v zimě neexistovaly žádné skrytí kočkovité koženky. Pokud se někdo rozhodne nechat své kočičí potulovat venku, je zásadní držet krok s očkováním proti vzteklině, kromě využití nějakého typu správy blecha/klíšťata, jako je Frontline Plus nebo Advantage II, nebo nějaký druh holistického střídání u těch, kteří mají rádi a Mnoho přirozenějších blech a také léků klíšťat. Jeden také může chtít silně přemýšlet o mikročipii vnější kočky, v situaci se vnější kočičí ztratí nebo vybere se útulkem nebo humánní společností, v níž situace může mikročip pomoci určit strážce kočičky, a také znovu se sejít ztraceným kočičí s jejich opatrovníkem.

Kočičí zdraví

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *