medvídek EPA Uncategorized Co je rally poslušnost? Přesně tak, jak začít

Co je rally poslušnost? Přesně tak, jak začít

v této sérii na psích sportech, došlo k jednomu z toho, že jsem se zeptal všechny obslužníky, stejně jako majitele psů: “Jak důležitá je zásadní poslušnost ve vašem sportu?” Pokud jde o sport rally poslušnosti, není tam žádná otázka. Poslušnost – v pokročilém, ne zásadní úrovni – je kritická.

O rally poslušnosti

Rally nebo rally poslušnost, je rozvojem poslušností soutěží.

Rally zahrnuje všechny chování od poslušnosti-paty, sedět, stojan, pobyt, přijít stejně jako více.

Popisovače, stejně jako jejich psi, navigují program, kde musí provést různé akce. Indikace na kurzu, obvykle mezi 10-20, řekněte manipulátům, jakou akci přijmout (na rozdíl od poslušnosti, kde soudí problému, jak budete pokračovat).

Debby Dacosta je členem kanadské asociace Rally poslušnosti (Caro), zkušební doba, stejně jako soudce ve sportu. V roce 2005 byla představena rally poslušnost v roce 2005, když hledala novou činnost pro její psy, mimo kanadský Kennel Club (CKC) poslušnost. Ve Spojených státech, AKC rovněž nabízí rally.

“Líbí se mi všestrannost Caro Rally poslušnost,” vysvětluje Debby.

V rally poslušnosti jsou obslužníci povoleni mluvit se svými psy, stejně jako motivovat, zatímco ve společných poslušnostních pokusech byly povoleny pouze poskytovat příkazy. Psi mohou také získat výhody potravin po dokončení konkrétního chování v rally.

Existuje několik divizí pro boj proti rally. Jádrové třídy v (CARO) Rally poslušnosti jsou:

nováček
pokročilý
vynikající
všestrannost
Všestrannost vynikající

“Nováček” Rally se provádí na vodítku. Všechny ostatní třídy jsou mimo vodítko.

Caro rovněž nabízí volby pro dva manipulátory, stejně jako jeden pes, jeden psovod, stejně jako dva psy, stejně jako pracovní třída. Stejně jako programy Caro mohou mít některé unikátní prvky, jako jsou tunely, tkány, stejně jako pravý boční heeling (používá se především v univerzálnost třídy).

Školení svého psa pro rally poslušnost

“Heeling” je nezbytným chováním v rally. To obecně znamená, že pes chodí na levé straně. Když je na rally kurz, pes je potřeba k patě z indikace, aby se podepsal. Indikace říkají psovoda, jaké chování provést. Debby vysvětlil, že některé typické příkazy jsou:

sedět
vydržet
dolů
Posaďte se svého psa stejně jako procházka kolem svého psa
Rychlá nebo pomalá rychlost při jádru
360 stupňů se otáčí správně stejně jako vlevo
pivoti
Volání svého psa sedět před vámi
a dokončuje (kde se váš pes končí sedí na vaší straně)

Školení pro rally začíná heelingem na volném vodítku. Pak pracovat na konkrétním chování, jako jsou uvedené výše.

Debby naznačuje, že klubový klub ve vaší oblasti je nejlepším zdrojem pro školení vašeho psa pro sport. Členové klubu vám mohou pomoci pochopit chování, poradit vám přesně, jak trénovat svého psa, ukázat vám přesně, jak se pohybovat s kurzem, stejně jako dokonce spojen s trenérem.

Debby obvykle soutěží se dvěma až pěti pudlům na jednom procesu, stejně jako klade důraz na to, že každý pes je jedinečný. I když může být program nebo příkazy stejné, každý pes může reagovat odlišně. “Může to být obtížné udržet na paměti každého ze psů, stejně jako jejich originalita, když vykonává chování, jak někteří mají různé rád, stejně jako potřeby,” vysvětluje.

Práce se svým psem, stejně jako školení vám pomůže pochopit tyto potřeby a připravit se na hospodářskou soutěž.

Týmová práce

Stejně jako jakýkoli typ činnosti, kterou děláte se svým psem, rally je o spolupráci. Debby vysvětluje, že pokud přemýšlíte o rally, měli byste být připraveni pracovat jako tým, stejně jako chtít se bavit se svým psem. Pro ni všechny školení, stejně jako konkurence byly odměny. “Zjistil jsem, že nemáme žádné limity, sen, věříme, stejně jako vychutnat cestu.”

Některé z jejích nejnaleznějších okamžiků ve sportu jsou posledními běhy s jedním z jejích pudlů, kteří jsou odchodu do důchodu kvůli věku a / nebo zdraví a wellness omezení. “Ty běží, že prostě nezapomeňte,” říká.

Jak se zahrnout do rally

Debby skončil, že je více, stejně jako více zahrnuta s rally přes 15 let ve sportu, stejně jako skončil, že je extrémně aktivní rostoucí i zlepšení sportu. Soutěžila s osmi pudlovými hračkami, miniaturou i standardem. Aktivně soutěží se čtyřmi pudlovými. Stejně jako je soudce, nabízí zkoušky, stejně jako na výkonném Caro.

Po její době v rally poslušnosti viděla, že skončila, že je více promineNT přímo tady v Ontario. “Jako držák nabízet zkoušky, stejně jako soudce, které jsem nejvíce překvapen ve skupinách třídy [Růst in] za poslední dva roky,” států Debby.

Zahrnout do Rally, oslovit klub ve své regionální oblasti nebo se dostat do kontaktu s vaší národní organizací, jako je Caro v Kanadě, nebo AKC nebo CKC. Můžete si také odkazovat s fitness instruktorem v blízkosti vás nebo sledovat soud v blízkosti vás.

Soutěží v rally

Soutěže v rally jsou otevřené. Lidé jen požadavky zaregistrovat u webových stránek klubu. Kalendáře nadcházejících událostí jsou publikovány na webových stránkách přidružení.

Jak jste vývoj v rally, úrovně, stejně jako chování očekávané od vašeho psa skončila, že je postupně obtížnější. Například ve výborné třídě nejsou konkurenti schopny využít odměny potravin, neexistují žádné opakování, tak i opakující se náklady na cue body.

Bez ohledu na to, zda přemýšlíte o soutěži, školení vašeho psa pro rally poslušnost může být nesmírně odměněn jak pro vás, stejně jako váš pes.

“Rally poslušnost má velkou nabídku,” uvádí Debby. “Obtížím vás vyšetřit organizaci, stejně jako zjistit, zda je něco, co vás zajímá. Jen buďte připraveni se bavit! ”

Jak je poslušný váš pes? Uchopili jste nějaký typ pokročilých dovedností poslušnosti? Přemýšleli jste někdy o rally poslušnosti?

Jaké psí sporty byste chtěli vidět v budoucích příspěvcích? Pochopme v komentářích!

Vidět několik našich dalších výrobků pro psy:

Disk psa
Saní psi
Flyball.
Dokovací potápění

Julia Preston píše pro tuto muttu o psí návyky, stejně jako školení, pracující psi i život na její farmě v Ontariu, Kanada. Má sladký, položený boxerový mix s názvem Baxter. Je rovněž spisovatelem blogu doma na 129 akrů, kde se skládá o její dobrodružství země živobytí, stejně jako renovace DIY.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *