medvídek EPA Pets Zeptejte se kočičího dokumentu: Správa bolesti, tmavé skvrny nad nosem, plísňová infekce a další

Zeptejte se kočičího dokumentu: Správa bolesti, tmavé skvrny nad nosem, plísňová infekce a další

Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy*

Vítejte v našem pravidelném segmentu „Zeptejte se kočičího dokumentu s Dr. Lynn Bahr“! Jednou za měsíc odpovídá Dr. Bahr co nejvíce vašich otázek a můžete pro ni v komentáři nechat nové otázky.

Dr. Bahr je absolventem University of Georgia’s College of Veterinary Medicine v roce 1991 a zakladatelem společnosti Dezi & Roo, společnosti, která navrhuje, vyrábí a prodává produkty založené na řešení, které zvyšují životy koček a jejich majitelů. Dobrovolně se dobrovolně účastní četných charitativních organizací souvisejících se zvířaty a příčinami a slouží v poradní radě Fear Free, poslance Společnosti veterinární lékařské etiky, kočičího výboru PET Professional Guild a Forwan Forward Task Force Forwars Alley Cat Alley.

Dr. Bahr je spoluautorem nadcházející knihy Indoor Cat: Jak obohatit své životy a rozšířit svůj svět, který má být v dubnu 2022 a nyní je k dispozici pro předobjednávku.

Další informace o Dezi & Roo a jejich jedinečných a inovativních kočičích hračkách naleznete na Dezi a Roo na Etsy.

Máte otázku pro Dr. Bahr? Nechte to v komentáři a ona na něj odpoví ve sloupci příštího měsíce.

Vezměte prosím na vědomí, že Dr. Bahr si udělá tříměsíční přestávku od našeho sloupce, takže to bude vaše poslední šance zveřejnit vaše otázky do ledna! Dr. Bahr zodpoví otázky zbývající na tomto příspěvku v říjnu.

Management bolesti pro artritickou kočku

Dr. Bahr,

Opravdu si vážím času a odbornosti, které nám dáte rodičům koťátka při zodpovězení našich otázek a obav!

Moje Maggie je dvanáctiletá kočka s dlouhými vlasy s artritidou. Dával jsem jí komplex WorksSowell 1-Tetradecanol (který jsem viděl na tomto webu doporučený) a zdá se, že to pomáhá, ale její artritida se samozřejmě zhoršuje. Vzal jsem ji k jejímu veterináři před pár dny a veterinář mi dal Onsiora za bolest. Fungovalo to, ale věřím, že to má být dáno jen na krátkou dobu a stejně je to drahé. Víte o něčem jiném, co jí mohu dát nebo udělat, aby jí pomohl zmírnit její bolest?

Před několika týdny také nechala odstranit nádor mléčné žlázy. Veterinář řekl, že to všechno nevybral, a teď se to znovu zvětšuje. Opravdu, opravdu nenávidím, že Maggie tuto operaci znovu provedu, zejména v jejím věku. Ale myslím, že je to rozhodnutí, které mohu udělat jen já. Mezitím, kdybych mohl udělat něco pro zmírnění její bolesti artritidy, byl by to jednoznačný bonus.

Děkuji moc, doktore! – – Alice Kemp

Ahoj Alice,

Maggie má štěstí, že má strážce, jako jste vy, která si je vědoma jejího artritického stavu, a jsem rád, že hledáte způsoby, jak pomoci zmírnit její bolest.

Neexistuje žádná „magická kulka“ pro kontrolu bolesti a obvykle se jedná o multimodální přístup k udržení artritické bolesti. Pokud Maggie nese další váhu, pak pečlivě kontrolovaný program hubnutí jí pomůže nesmírně a měl by být prvním místem, kde začít. Kromě Onsiora a doplňku, který jí dáváte, by mohlo být užitečné prozkoumat studené laserové ošetření a/nebo akupunkturu, CBC a Assisi smyčku pro další úlevu.

Posoudit své domácí prostředí, abyste zjistili, zda existují způsoby, jak jí můžete pomoci snadněji navigovat její okolí. To by zahrnovalo přidání ramp do postele, gauče a oblíbených míst na spaní, které by eliminovalo potřebu, aby z těchto míst vyskočila nebo dolů. Pomáhají také nízkopodnikové krabice na odpadky. Vzhledem k tomu, že teplo je často užitečné při zmírnění artritické bolesti, můžete také zvážit, jak pro ni položit přikrývky pro oteplování domácích zvířat, aby ji položila.

Doufám, že některé z těchto návrhů považují za užitečné. Dejte mi vědět, které z nich fungují pro Maggie.

Černá skvrna nad nosem

Ahoj Dr. Bahr,
Můj mužský zázvor je starý 5 let. Před několika týdny dostal černé ploché místo. Vypadalo to jako místo inkoustu. Pak to ztmavlo a pak úplně zmizelo. Černá skvrna se znovu vrátila jako o týden později, pak znovu zmizela, velmi podivné. Mohlo by to být jídlo lososa, které jí? Idk, vypadalo to, že je to, když se to zdá. velmi podivné. Děkuji. – Terri

Ahoj Terri,

Děkuji moc za to, že jste si udělali čas na psaní o nose vaší kočičky. Bohužel jste pro mě neposkytli dostatek informací, abych vám opravdu poskytl dobrou radu. Skutečnost, že to samostatně zmizí, je dobrým znamením a já bych se o to příliš nestaral, pokud se nebude neustále opakovat. Pokud se to znovu ukáže, pořizujte, pořizujte dobrý protokol ohledně toho, kdy se objevilo a zmizelo, a nechte svého chlapce zkontrolovat veterináře.

Je to opravdu divné a pokud zjistíte, co se děje, dejte mi prosím vědět.

Náhlé potíže s dýcháním

Ahoj Dr. Bahr,

Mám otázku.

Letos naše kočka „Dee“ zemřela. Všechno se to stalo poměrně rychle, s tím, že náhle měla potíže s dýcháním (typ dušnosti), ale žádné další příznaky (jako je přetížení). Veterináři pohotovostních nemocnic v domácím mazlíčku zjistili, že její problémy byly způsobeny tím, že se vzduch dostane vedle jejích plic. (Na zádinullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *