medvídek EPA Uncategorized Bartonella in Animals

Bartonella in Animals

AddThis Sharing Buttonsshare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare to PinterestPinterestPinterestshare to Moreaddthismore

Mezi četnými zvířaty infikovanými bakteriálními druhy Bartonella, psi a koček představují velkou nádrž pro infekci člověka, protože mnoho druhů Bartonella je zoonotických, což naznačuje, že mohou být přenášeny z PET na člověka. Zatímco role psů jako rezervoáru infekce Bartonella u lidí je méně jasná, přenos z koček přes kousnutí/škrábance a skrze blechy se považují za mnohem běžnější scénář.

Mnoho běžných druhů Bartonella přenášených z kočky na člověka je známé jako onemocnění škrábanců koček, protože obvykle škrábance nebo kousnutí koček v těchto kočkách pozitivní na Bartonella mohou vést k infekci lidské. Onemocnění škrábanců koček může být hlavní hrozbou lidského zdraví, takže je nezbytné, aby jejich lékař byla co nejdříve posouzena nebo pokousána kočkou.

Přibližně 20% zdravých koček žijících ve Spojených státech může být pro Bartonella pozitivní. Ačkoli mnoho koček nesmí vykazovat žádné lékařské příznaky, tyto kočky zůstávají infikované po celá léta nebo po celý život domácího mazlíčka. Zatímco bakterie mohou způsobit rozmanité systémové příznaky u postižených koček, ústní, respirační nebo oční symptomy jsou nejčastějšími u některých koček a mohou zahrnovat gingivitidu/stomatitidu, příznaky horních cest, jako je kýchání a vypouštění, jakož i zánět rohovky rohovky a vnitřní komory oka. Občas se mohou objevit příznaky chronického trávicího traktu, stejně jako zvětšené lymfatické uzliny při zkoušce a horečku neznámého původu.

Všechny zdravé kočky by měly být testovány, zejména ty, které mají některé z těchto příznaků, stejně jako ty kočky z úkrytu nebo situace s vysokým napětím, a kočky s napadením blechami, kde je míra infekce nejvyšší. Existují speciální testy protilátky v krvi a testování PCR, které mohou identifikovat pozitivní kočky. Léčba infikovaných koček zahrnuje nejen několik týdnů doxycyklinové antibiotické terapie, ale také implementaci přísné kontroly blecha. S včasnou detekcí a diagnózou je prognóza pro zotavení obvykle vynikající

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *